Książki, które mogą być prezentami

Posted on

Dzień babci (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezenty-na-dzien-babci-i-dziadka) jest świetną okazją ku temu, by podarować bliskiej osobie prezent. Babcie zasługują na szacunek, dobre słowo i miły gest. Na pewno ucieszą się one z prezentu, które dostaną od wnuczek i wnuków. Na fali popularności w dobie XXI wieku są prezenty książkowe praktycznie z każdego gatunku. Babcia na pewno ucieszy się z książki kucharskiej, w której znajdują się przepisy na świąteczne wypieki, zupy i domowe ciasta. Jeśli babcia interesuje się kuchnią polską, można jej zakupić własny przepiśnik. Świetnym pomysłem jest również zakupienie kalendarza z przepisami. Będzie to na pewno ciekawy pomysł, niebanalny i bardzo nietuzinkowy.

Książki Jacka Galińskiego świetnym prezentem na Dzień Babci

Seria książkowa od Jacka Galińskiego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku. W tej serii nie brakuje dobrego dowcipu i niecodziennych zwrotów akcji. Powieści polskiego pisarza można kupić babci w pakiecie bądź osobno. Pierwszą część stanowi tytuł: “Kółko się Pani urwało”. Powieść ta opowiada o losach pewnej staruszki, która ma charakter i bardzo dużą charyzmę. Staruszka, bohaterka z książki spotyka na drodze różne nieco groteskowe sytuacje. Bywa ona również w różnych miejscach i na swojej drodze spotyka niebezpieczne towarzystwo. Czy grozi coś staruszce z tego powodu? W kolejnej części dalej opisane są losy staruszki. Pojawiają się tu wątki medyczne, związane ze szpitalem, pacjentami i lekarzami. Cała seria składa się z następujących powieści:

  • “Kółko się Pani urwało”,
  • “Komórki się Pani pomyliły”,
  • “Kratki się Pani odbiły”.

Książki, obok których nie warto przejść obojętnie

Wśród książek, które można wręczyć bliskiej osobie, warto wyróżnić: “Świąteczne dzwonki, “Świąteczne marzenie”, “W poszukiwaniu szczęścia”, “Jak płatki śniegu”, “Lista, która zmieniła moje życie”, “Pamiętnik”. Wśród tych tytułów pojawiły się książki skłaniające do refleksji, opowiadające o losach życia, jego jasnych i ciemnych stronach. Opisują one również marzenia osób, które chcą od życia czegoś więcej, pragną dążyć do zmian i do swoich celów. Na pewno powieści te dodają nadziei, radości w sercu i optymizmu na każdy dzień. Książki te są tymi, obok których nie przechodzi się obojętnie, zostawiają one ślad w sercu każdemu, kto je czyta. Powieści te skradły serca już niejednej czytelniczce, warto zatem podarować którąś z nich swojej ukochanej babci, w dniu jej święta. Dzień Babci przypada na miesiąc styczeń. Każdy wnuczek i wnuczka powinien w tym czasie pamiętać o swojej bliskiej osobie.

Kawa autorstwa freepik - pl.freepik.com